NVO aktualitāšu kalendārs
Biedrība "Preiļu NVO centrs" projekta „Līdzdalības attīstības veicināšana Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Riebiņu un Līvānu novados” Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/203/1/L/050/2015 ietvaros sagatavojusi NVO aktualitāšu kalendāru.
Biedrība "Preiļu NVO centrs" projekta „Līdzdalības attīstības veicināšana Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Riebiņu un Līvānu novados” Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/203/1/L/050/2015 ietvaros sagatavojusi NVO aktualitāšu kalendāru.
Ziemeļvalstu ministru padome un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas izglītības jomā, iesniegt pieteikumus NordplusJauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, kā arī Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā, lai īstenotu studentu, skolēnu un pasniedzēju mobilitāšu, kā arī sadarbības tīklu un projektu aktivitātes izglītībā starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm.
Divarpus gadus biedrība „Preiļu NVO centrs" īsteno Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) projektu „Līdzdalības demokrātijas attīstības veicināšana Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Riebiņu un Līvānu novados" Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/203/1/L/050/2015, kura ietvaros notikušās aktivitātes bija vērstas uz pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu Preiļu, Aglonas, Līvānu, Vārkavas un Riebiņu novados, veicinot sadarbību ar valsts pārvaldi un paaugstinot nevalstiskā sektora institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti, veicinot iedzīvotāju līdzdalību, brīvprātīgā darba popularizēšanu, rosinot jauniešu līdzdalību sabiedriskajos procesos un jaunas pieredzes iegūšanu organizāciju turpmākās darbības pilnveidošanai.
2016.gada 30.janvārī Preiļu novada kultūras centrā (Raiņa bukvārī 28) notiks otrā Latgales Gada balvas pasniegšanas ceremonija, kuru organizē biedrība "Asmu Latgalīts".
Pagājušajā gadā mēs saņēmām daudz pieteikumu no visas Latgales par cilvēkiem, kuri sekmē Latgales izaugsmi. Pasākums izvērtās daudz vērienīgāks nekā bijām gaidījuši. Komisija izvirzīja 7 Latgales iedzīvotājus, kurus mēs īpaši sveicām pasniegšanas ceremonijā. Mēs centāmies, lai katrs no pretendentiem justos kā svētkos, jo šī ceremonija bija veltīta tieši viņiem.
Konferenci organizē biedrība "Preiļu nevalstisko organizāciju centrs"
konference notiks šī gada 1. decembrī Preiļu novada kultūras centrā, Raiņa bulvārī 28, Preiļos
21.10.2015. Kultūras ministrijā (KM) notika sabiedriskā apspriešanās par konceptuālo ziņojumu "Par valsts finansēta nevalstisko organizāciju (NVO) fonda izveidi". Kā zināms, Konceptuālā ziņojuma galvenais mērķis ir darbu uzsākšana pie NVO fonda izveides jau 2016.gadā.
Sabiedrības integrācijas fonds izsludina atklātu projektu konkursu 2016.gadā īstenojamiem projektiem programmas „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma (atbalsta programma diasporas NVO darbības atbalstam)" ietvaros, kas tiek finansēta no Sabiedrības integrācijas fondam piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem.
Programmas mērķis ir saglabāt no Latvijas emigrējušo iedzīvotāju (turpmāk - diaspora) saikni ar Latviju, stiprināt viņu nacionālo identitāti, veicināt diasporas pašorganizēšanos, kā arī veicināt diasporas pilsonisko līdzdalību Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē.
Pirmdien, 19. oktobrī no plkst. 18.00 līdz 20.00 nevalstisko organizāciju biedri un ikviens interesents aicināts uz NVO namu, Laimdotas ielā 42 (ieeja no Ieriķu ielas), kur notiks tikšanās - diskusija "Kas ir sadarbības tīkls - saistības vai iespējas?"
Otrdien, 2015. gada 20. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42, Rīgā
notiks praktisks seminārs "Brīvprātīgā darba piemērošana NVO".
"Latvijas lauki un mazpilsētas ir neatņemama Latvijas daļa ar lielu līdz šim pilnībā neizmantotu potenciālu, kas var sniegt būtisku ieguldījumu Latvijas un visas ES attīstībā, stabilitātē un ilgtspējā."
Fragments no 2. Latvijas Lauku kopienu parlamenta rezolūcijas
„NVO aktualitāšu kalendārs" izveidots Projekta „Līdzdalības demokrātijas attīstības veicināšana Preiļu, Aglonas, Vārkavas, Riebiņu un Līvānu novados" ietvaros. Kalendārā iekļauta informācija par NVO aktualitātēm - finanšu piesaiste, izmaiņas grāmatvedībā, NVO pasākumu plāni un cita nevalstiskajam sektoram saistoša un aktuāla informācija NVO darbības nodrošināšanai. Kalendārs ir sagatavots un elektroniski izsūtīts 350 Latgales reģiona nevalstiskajām organizācijām.
2015. gada 23. septembris
Aglonas novada kultūras centrs, Somersetas ielā 34, Aglona, Aglonas novads
Mērķauditorija: NVO, NVO biedri, NVO kustības atbalstītāji un citi interesenti
Biedrības "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" koordinators Oskars Zuģickis informē, ka ir noslēgusies Latgales NVO projektu programmas2015 projektu izvērtēšana un noris līgumu slēgšana ar divdesmit biedrībām, kas savu ideju realizācijai saņems 24 000 EUR.
Projektu programmas ekspertu komiteja izsaka pateicību visām Latgales biedrībām, kas programmai kopā iesniedza 46 projektus no desmit pašvaldību teritorijām. Vislielāko finansējumu, teju 9 000 EUR, saņems Daugavpils pilsētas nevalstiskās organizācijas, kas attiecīgi bija iesniegušas vislielāko projektu skaitu - 17.
Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs š.g. 4. augustā izsludina "Latgales NVO projektu programmu 2015", kuras mērķis ir veicināt Latgales plānošanas reģionā pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu. Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas sadalīti trim atbalsta jomām:
Biedrība "Ģimeņu atbalsta centrs "Puķuzirnis", kas pulcē gan Preiļu, gan Riebiņu novada ģimenes, kopskaitā jau virs 30, ne tikai īsteno lielākus un mazākus projektus, rada iespēju bērniem, jauniešiem un vecākiem saturīgi pavadīt brīvo laiku, ko jaunu iemācīties un uzzināt, bet kopā arī atpūšas.
Jau nepilnus trīs mēnešus biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs "Puķuzirnis"" īsteno projektu 2014.EEZ/PP/1/MIC/074/040 „Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem". Šajā laikā darbību uzsākusi vecāku grupa, apgūstot apmācību kursu „Bērna emocionālā audzināšana (BEA)", kas Preiļos ir jaunums, jo šādas grupas vadīšanai ir nepieciešama īpaša speciālista apmācība - biedrības biedre to apgšut nodiobinājumā „Centrs Dardedze". BEA programma ir paredzēta vecākiem, kuriem ir bērni vecumā no dzimšanas līdz 7 gadu vecumam. Lai arī programmas mērķis ir iemācīt vecākiem izprast savu bērnu, ne reti paši vecāki ir tie, kas sāk sevi saprast labāk, kā rezultātā ir vieglāk tikt galā ar bērnu audzināšanu. Tāpat vecākiem tiek piedāvātas logopēda un fizioterapeita nodarbības ciklā „Esi zinošs un palīdzi izaugt veselam bērnam!".
Mūsdienu informācijas un zināšanu sabiedrības laikmetā prasmes izmantot datoru un internetu ir nākamās svarīgākās aiz prasmēm lasīt, rakstīt un rēķināt. Tās vajadzīgas ikkatram - gan lielam, gan mazam. Tās noder darbā, sadzīvē un atpūtā, kā arī paver iespējas iegūt aktuālo informāciju par visu nepieciešamo, sniegt informāciju par sevi, ātri un viegli sazināties ar draugiem, firmām, oficiālām iestādēm. Valstīs, kuras veiksmīgi iekļaujas informācijas sabiedrībā, ir augstāks iedzīvotāju labklājības līmenis un attīstītāka pilsoniskā sabiedrība.