Biedrībā „Preiļu NVO centrs” darbosies mobilā šūšanas klase

 

Ir atbalstīts biedrības „Preiļu NVO centrs” projekta iesniegums „Mobilās šūšanas klases izveidošana šūšanas prasmju iegūšanai Aglonas, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas un Preiļu novada iedzīvotājiem” ELFLA atklātā projektu iesniegumu konkursa pasākumā „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” .

Projekta mērķis – veicināt dzīves kvalitātes uzlabošanos un jaunu specifisku prasmju (šūšanas) apguvi minētajos novados pēc iespējas tuvāk dzīves vietai, izveidojot mobilo šūšanas klasi.

Pieaugušo izglītības kursu apmeklētības dinamika biedrībā ”Preiļu NVO centrs” rāda, ka iedzīvotājiem ir interese un vēlme izglītoties, lai, iegūstot jaunas prasmes un zināšanas viņi spētu konkurēt darba tirgū, nodrošinātu sevi un savu ģimeni ar dažādu sociālu vajadzību apmierināšanu vai pat uzsāktu uzņēmējdarbību, kaut vai saimnieciskās darbības veicēja statusā.

Biedrība "'Preiļu NVO centrs"' regulāri aptaujā esošos kursantus, centra apmeklētājus un citus interesentus par viņiem aktuālām apmācību tēmām, interesēm un vajadzībām, lai zinātu, kādu kursu un mācību programmu izstrāde iedzīvotājiem turpmāk ir nepieciešama.

  Saasinoties ekonomiskajai situācijai valstī, liela interese ir radusies par dažādiem praktiskiem apmācību kursiem, kā, piemēram, rokdarbu, rotu izgatavošanas, telpu interjera dizaina, floristikas, dāvanu iesaiņošanas, šūšanas un dažādu tekstila tehniku kursiem. Visus iepriekš minētos kursus, izņemot šūšanas kursus, biedrība spēj nodrošināt, jo tiem nav nepieciešama materiālā bāze- specifiskas iekārtas vai aprīkojums. Tāpēc tika attīstīta un realizēta ideja par mobilās šūšanas klases izveidi uz Preiļu NVO centra bāzes.

Par projekta līdzekļiem un ar biedrības „Preiļu NVO centrs” līdzfinansējumu ir iegādātas 10 Brother firmas šujmašīnas.

Šobrīd notiek pirmās mācību grupas komplektēšana, kas darbosies biedrības „Preiļu NVO centrs” telpās. Grupā vienlaikus varēs mācīties 10 šūt mācīties gribētāji. Vēl ir iespējams pieteikties apmācībai. Mācības būs iespējams organizēt arī ārpus Preiļiem- pagastos un kaimiņu novados.

Biedrība ir izsludinājusi arī pieteikšanos uz vakanto šūšanas kursu pasniedzēja vietu. Mācību spēki tiek apzināti no vietējiem speciālistiem, ar kuru palīdzību tiks izstrādāta mācību programma.

Lai jaunā mācību programma būtu finansiāli pieejama visām iedzīvotāju kategorijām, mācīties gribētājiem no daudzbērnu ģimenēm tiks nodrošinātas bezmaksas apmācības.

 

 

Biedrības „Preiļu NVO centrs”

direktore I.Liepniece

 


Ievietoja Preiļu NVO centrs | Publicēts 05.03.2011
<< Decembris 2017 >>
P O T C P S Sv
 
    123
 
45678910
 
11121314151617
 
18192021222324
 
25262728293031
Vai NVO pietiek līdzekļu?
Pietiek
Pietrūkst.
Pietiek, bet būtu labi ja vairāk