Izstrādāti Preiļu NVO centra stratēģiskie virzieni

                                       

Ar tiešsaistes semināru Zoom platformā šī gada 21. augustā, kurā tika prezentēti biedrības „Preiļu NVO centrs” attīstības stratēģiskie virzieni, noslēdzās projekta “Biedrības “Preiļu nevalstisko organizāciju centrs” attīstības stratēģijas izstrāde organizācijas efektīvai un ilgtspējīgai darbībai” (līguma Nr. 23/18) īstenošana.

Projekts tika īstenots  MAZO GRANTU PROJEKTU KONKURSA „Iedzīvotāji veido savu vidi - 2023" ietvaros, ko administrē nodibinājums "Viduslatgales pārnovadu fonds"  un finansiāli atbalsta Preiļu novada pašvaldība.

Projektā galvenā aktivitāte - stratēģiskās plānošanas mācību diena profesionāla eksperta Marikas Rudzītes -Griķes vadībā notika 12. jūnijā Preiļu pagasta Dzeņu mājās.

Aktivitātē piedalījās 22 dažādu nevalstisko, organizāciju pārstāvji. Mācību galvenais akcents- izvērtēt vienas nevalstiskās organizācijas darbību, analizējot tās devums pilsoniskajai sabiedrībai, izceļot vērtīgāko un nospraužot turpmākos darbības mērķus modernai, efektīvai un ilgtspējīgai turpmākai darbībai.

            Par pamatu tika ņemta biedrības "Preiļu NVO centrs" 25 gadu darbība un ar piecu soļu metodi tika izdiskutēta organizācijas misija, vīzīja, vērtības, izmodelēta ideālā nākotnes situācija, izdiskutēts, kāpēc mēs darām to, ko darām un rezultātā izdarīti secinājumi - kāda ir mūsu organizācijas pastāvēšanas jēga?

Pirmajā solī tika izanalizētas iepriekšējā darbības perioda atziņas un mācības, veikta mērķgrupu analīze, tika veikta iekšējās un apkārtējās vides analīze, iespēju un risku apzināšana un veikta SVID analīze.

Metodes nākošajos soļos tika noteiktas  prioritātes, konkrētu rīcību izvēle un to ieviešanas plāna izstrāde, izstrādātā rīcību plāna īstenošana, ieskaitot budžetu, t.sk. ārējā finansējuma piesaisti, iekšējo/ārējo komunikāciju un izsapņotās vīzijas un sasniegtā sapņa sasniegšanu. Metodes noslēdzošajā daļā akcents likts uz to, ka nepieciešams dalīties ar rezultātiem un pieredzi, tā iedvesmojot citus.

Apzinot biedrības „Preiļu NVO centrs" esošo situāciju, tika piefiksētas gandrīz 50 dažādas domas, atziņas un sajūtas.

Balstoties uz tām, izstrādāta biedrības „Preiļu NVO centrs" MISIJAS versija: būt par atbalstu, iedvesmas un spēka avotu Preiļu novada nevalstiskajām organizācijām to aktīvam darbam, sadarbībai un izaugsmei un trīs attīstības stratēģiskie virzieni.

Šo metodi varēs izmantot visas tās organizācijas, kuras vēlēsies veikt nopietnu "revīziju" savās organizācijās un, apzinot reālās vajadzības, uzstādīs precīzus darbības mērķus.

Projekta kopējais budžets 880 EUR, no kuriem 430 EUR finansē Preiļu novada pašvaldība.

 Projekta vadītāja Ineta Liepniece


Ievietoja Preiļu NVO centrs | Publicēts 08.09.2023
<< Jūlijs 2024 >>
P O T C P S Sv
 
1234567
 
891011121314
 
15161718192021
 
22232425262728
 
293031    
Vai NVO pietiek līdzekļu?
Pietiek
Pietrūkst.
Pietiek, bet būtu labi ja vairāk