Pie sadarbības partneriem pēc pieredzes

Biedrība Preiļu nevalstisko organizāciju centrs projekta „Biedrības „Preiļu nevalstisko organizāciju centrs” institucionālās kapacitātes stiprināšana demokrātiskai, iekļaujošai un līdzdalīgai sabiedrības veidošanai” (līguma Nr. MG 22/17) ietvaros šī gada 9. septembrī rīkoja pieredzes braucienu uz Dobeles novadu. Pieredzes braucienā piedalījās biedrības valdes locekļi un aktīvāko dalīborganizāciju pārstāvji.

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra veiksmīgi sagatavotā brauciena darba kārtība nevalstisko organizāciju pārstāvjiem sniedza priekšstatu gan neformālās izglītības, gan uzņēmējdarbības jomās.

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs ir bezpeļņas, izglītības atbalsta iestāde, kas sniedz neformālās izglītošanās iespējas visiem Dobeles novada un Zemgales iedzīvotājiem. Iestāde pārsteidza ar mācību telpu iekārtojumu un modernajām tehnoloģijām, kuras tiek izmantotas tālākizglītības procesa īstenošanā pašvaldības iedzīvotājiem.

Centrā ir ierīkota arī koprades – tehnoloģiju telpa “OpenLab”kurā topošajiem un esošajiem amatniekiem, skolēniem, studentiem un citiem interesentiem ir iespēja attīstīt savas idejas, radīt jaunus produktu prototipus. Vērtīgu pieredzi varēja smelties no  Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra darbiniecēm, kuras dalījās ar savu profesionālo pieredzi.

Izsmeļošs stāstījums tika uzklausīts Pētera Upīša Dārzkopības muzejā, kas, iedvesmojoties no izcilā dārzkopja, selekcionāra Pētera Upīša mūža veikuma, sadarbībā ar Dobeles dārzkopības institūtu, rosina sabiedrības interesi par dārzkopības tradīcijām Latvijā un apmeklētājiem nodrošina arī mūžizglītības iespējas. Izgaršojām institūta jauno zinātnieču radītos saldējumus no burkāniem, cidonijām, ceriņiem un pīlādžiem. Grupas dalībniekus īpaši sirsnīgi uzrunāja Dobeles dārzkopības institūta muzeja muzeja vadītāja Inese Šinta, kuras mūža darbs bijis veltīts institūta attīstībai un pilnveidošanai.

Iedvesmojošs bija SIA “Baltic Candles Ltd” apmeklējums. Uzņēmums ir lielākais sveču ražotājs Baltijā un viens no lielākajiem sveču ražotājiem Eiropā, gadā saražojot vairāk kā 5 000 tonnu sveču. Baltijas tirdzniecības menedžere Elīna Skudra izsmeļoši stāstīja par sveču ražošanu, par kolekciju tapšanu, to noieta tirgiem, kā arī izrādīja firmas veikalu.

Piesātinātās dienas beigās diskutējām un dalījāmies pieredzē ar Dobeles nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Uzzinājām, kādas nevalstiskās organizācijas darbojas Dobeles novadā, un guvām priekšstatu par to, kā caur NVO tiek izmantoti dažādi atbalsta rīki, kas veicina Dobeles novada dažādu institūciju attīstību.

“Saldajā ēdienā” braucām lūkot Dobeles pili. No kādreiz tik varenās pils līdz mūsdienām saglabājušās romantiskas pilsdrupas. 2018. gadā trīs Zemgales pašvaldības – Jelgava, Dobele un Bauska -, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, sāka īstenot kopīgu kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas projektu – „Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā”, kā ietvaros pārbūvi piedzīvoja Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela un pils laukuma teritorija.

Pārbūvētā kapelas ēka ir nodota ekspluatācijā 2020. gadā un kļuvusi par daudzfunkcionālu, kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu Dobeles Pils, kas priecē gan novada iedzīvotājus, gan tūristus.

Brauciena dalībnieki uzsvēra, ka pieredzes apmaiņas braucienā saņemtie padomi tiks ņemti vērā sabiedrisko aktivitāšu  rīkošanā un biedrību turpmākajā darbībā.

Brauciens tika rīkots Mazo grantu projektu konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi – 2022” ietvaros.

Konkursu rīko nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds”. Projektu finansiāli atbalsta Preiļu novada pašvaldība.

 

 

 

Ievietoja Preiļu NVO centrs | Publicēts 20.09.2022
<< Maijs 2024 >>
P O T C P S Sv
 
  12345
 
6789101112
 
13141516171819
 
20212223242526
 
2728293031  
Vai NVO pietiek līdzekļu?
Pietiek
Pietrūkst.
Pietiek, bet būtu labi ja vairāk